SP2016

Nábor dobrovolníků do týmu pro MS v rychlostní kanoistice právě začíná

ms2017 volunteersMáte rádi sport a chtěli byste vnímat atmosféru velké akce nejen jako diváci? Chcete vidět naživo přední světové závodníky rychlostní kanoistiky nebo se setkat s vítězi Olympijských her a mistrovství světa? Zahajujeme oficiální nábor dobrovolníků. Staňte se součástí dobrovolnického týmu a podílejte se spolu s námi na pořádání Mistrovství světa v rychlostní kanoistice v Račicích v termínu 19. - 28. srpna 2017.

Fuksa získal stříbro na pětistovce, Češi brali šest medailí

fuksa stribroDruhou medaili dobyl na Světovém poháru v Račicích kanoista Martin Fuksa. K bronzu z olympijského kilometru přidal mistr světa na pětistovce na této trati stříbro. Společně se zlatem kajakáře Josefa Dostála na kilometrové trati a se třemi bronzy z kanoistických neolympijských disciplín získali čeští rychlostní kanoisté v Račicích šest umístění na stupních vítězů.

Ještě je potřeba natrénovat finiš, říkal bronzový kanoista Fuksa

fuksa stupneCíl měl jednoznačný – stát v závodě Světového poháru v Račicích na stupních. Po závodě na 1000 metrů si kanoista Martin Fuksa mohl říct: Splněno. Skončil třetí. „Naprostá spokojenost. Je tam medaile, to byl můj cíl. Že se to povedlo v prvním závodě sezony, je parádní,“ řekl. Trochu ho mrzelo, že v závěru nestačil na Sergeje Tarnovského z Moldávie. „Ve finiši jsem ho chtěl trochu potrápit, ale nakonec byl silnější. A Sebastian, to je kapitola sama o sobě, ještě budu muset trochu trénovat,“ dodal na adresu vítězného Sebastiana Brendela.

Kajakář Dostál vyhrál Světový pohár s písničkou od Basikové

dostal stupneNovou loď, připravenou speciálně pro olympijské hry v Riu de Janeiro, otestoval nejlepším možným způsobem: český kajakář Josef Dostál vyhrál na Světovém poháru v Račicích závod na 1000 metrů. „Dobrá loď se pozná tak, že na ní jedu já.“ říkal se smíchem v cíli. Cestu do něj mu kromě hlasivek diváků zpříjemnila písnička z muzikálu Jesus Christ Superstar, kterou si v průběhu závodu notoval v hlavě.