• banner web 02

MEJ 2019

Devět medailí vybojovali čeští rychlostní kanoisté v Račicích

MEJ tymovaDvě zlata, jedno stříbro a šest bronzových medailí získali rychlostní kanoisté na evropském šampionátu v kategorii juniorů a do 23 let v Račicích. Česká hymna jim dvakrát zazněla v neděli, kdy po kajakáři Jakubu Zavřelovi vystoupaly na stupínek pro vítěze také juniorské kajakářky Štěpánka Sobíšková a Barbora Galádová, které vyhrály v olympijské disciplíně deblkajak na 500 metrů. Poslední českou medaili šampionátu přidal juniorský kanoista Jiří Minařík na dvoustovce.

Kajakář Zavřel vybojoval první české zlato

Jakub ZavrelDalší tři medaile získali v neděli dopoledne na mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let rychlostní kanoisté. První české zlato vybojoval kajakář Jakub Zavřel na pětistovce v kategorii do 23 let. Svůj druhý bronz přidal juniorský kajakář Tomáš Sobíšek. Bronzovou medailí potěšil fanoušky také čtyřkajak juniorek Kateřina Zárubová, Adéla Házová, Gabriela Hermély a Barbora Betlachová. Juniorská kajakářka Štěpánka Sobíšková byla na pětistovce pátá, kanoistka Denisa Řáhová sedmá. Šampionát pokračuje odpoledním finálovým blokem se sedmi českými posádkami v bojích o medaile.

Rychlostní kanoisté mají v Račicích zatím čtyři medaile

thumb Sobisek TomasSkvěle začal pro české rychlostní kanoisty první finálový den mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v Račicích. Z prvních čtyř závodů s českou účastí získali čtyři medaile – na kilometrové trati byl bronzový juniorský kajakář Tomáš Sobíšek, stříbro vybojoval kanoista Jiří Minařík, bronz dobyla kajakářka Barbora Galádová. První velkou mezinárodní medaili získal také kanoista Petr Fuksa v kategorii do 23 let. Navíc juniorští deblkanoisté Vojtěch Nováček a Martin Večerka byli čtvrtí. Delbkajakáři Vilém Kukačka a Jan Vorel si ve svém prvním finále v kategorii do 23 let připsali osmé místo.

V sobotu čeká české závodníky šest finálových jízd o medaile

MEJ Tomas SobisekDalších šest postupů do finále si zajistili čeští rychlostní kanoisté na mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v Labe aréně Račice. Ze semifinále na kilometru a pětistovce postoupilo pět posádek. Na dvoustovce pak přímý postup do finále přidala kanoistka Denisa Řáhová. V sobotu dopoledne proběhne první finálový blok, v němž se čeští závodníci šestkrát zapojí do soubojů o medaile na kilometrové trati.

Český tým si zajistil zatím devět finálových účastí

MEJ FUKSA RozjizdkaDevět přímých postupů do finále vybojovali čeští závodníci během prvního dne mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v Račicích. Celkem pětkrát vyhráli svou rozjížďku. Do boje o cenné kovy zasáhne jistě sedm loňských medailistů z vrcholných akcí těchto věkových kategorií. Finále na kilometru jsou v programu v sobotu dopoledne, na pětistovce se o medaile pojede v neděli.